Archive

Ocak 28th

Marka Sorgulama

Marka Sorgulamak için aşağıdaki linke tıklayınız

http://online.tpe.gov.tr/trademark/servlet/TMSearchServlet

Nisan 24th, 2014

İhracatçıların Kod sistemi değişiyor!

Maliye'nin naylon fatura düzenleyenleri ''kod''layarak takip ettiği kara listeye giren 100 bin mükellef listeden çıkamıyordu. Yarın Bakan Şimşek yeni tebliğle ''kod''dan çıkışın yollarını açıklayacak.

İhracatçıların korkulu rüyası ‘kod’ sistemi değişiyor.

Aralık 9th, 2013

2013 Hangi vergi ne zaman ödenecek?

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) 2013 yılı vergi takvimini yayımladı. 2013 yılında 428 verginin tahsilatı yapılacak. En az verginin ödendiği ay 26 vergi ile Haziran ayı olurken, 51 verginin ödendiği Temmuz ayında en çok vergi tahsilatı yapılacak.

Kasım 26th

Kredi çekecekler dikkat! Yeni dönem başlıyor

Kredi kartı ve Kredili Mevduat Hesabını (KMH) sonuna kadar kullananlara kötü haber!

Türkiye'de de artık bankalar adım adım ABD ve Avrupa'daki gibi kredi risk skoru ve buna bağlı risk bazlı fiyatlama dönemine geçiyor.

Kasım 15th

Kasım 11th

SGK'dan müjde! O borçlar silinebilir..

SGK esnaftan tahsil edemediği prim borçlarını 'tercihe göre' silmeye hazırlanıyor.

Yeni bir Torba Yasa ile Bağ - Kur (4/b) kapsamındaki 24 ay ve üzeri prim borcu, 3 aylık bir ödeme süresi tanındıktan sonra ödenmezse sigortalılık süreleriyle birlikte silinecek.

Bu durumda borçlu dönem sigortaya eklenmeyecek. 2 yıldan fazla prim borcu olan esnafın, emekliliği için kendisine yetecek süreyi borçlanması da mümkün olacak. 24 aydan daha kısa süreli prim borcu olanlar için ise taksitlendirme yapılabiliyor

Bugüne dikkat! 11 milyon işçiyi ilgilendiriyor

Bireysel hesaba dayanan Kıdem Tazminatı Fonu sistemi oluşturulması için taraflar bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik başkanlığında toplanacak

Kıdem tazminatı, çalışma hayatında uzun süredir tartışılan konuların başında geliyor ve bu uygulama yaklaşık 11 milyon çalışanı ilgilendiriyor. 10. Kalkınma Planı'nda, çalışma hayatında sosyal taraflarla diyalog içerisinde tüm işçiler açısından erişilebilirliğin sağlanacağı, bireysel hesaba dayanan bir kıdem tazminatı sistemi oluşturulması amaçlanmıştı.

-"11 ay, 10 ay, 6 ay, mevsimlik yok"

Ekim 14th

Maliye'yi Şoke Eden Para Transferi!

Türkiye'de 2010'da faaliyet gösterdikten sonra kapatılan iki şirketin banka hesaplarına, bir çoğu offshore cenneti olarak bilinen ülkelere kayıtlı 350 tabela firmasından 10 ayda 6.2 milyar TL'ye denk gelen dolar ve euro gönderildiği ortaya çıktı.

Ağustos 23rd

MERSİS ne getirecek?

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Merkezi Sicil Kayıt Sistemi Projesi ile ticari hayatta nelerin değişeceğini ve MERSİS'in sağlayacağı kolaylıkları DÜNYA için kaleme aldı...

2010 yılında pilot uygulama olarak başlattığımız Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS) projesinde oldukça önemli bir yol katettik. Tüzel kişiliklere, tüm ticari işletmelere ilişkin merkezi bir veri tabanının oluşturulması, hükümetimiz kurulduğu ilk günden itibaren hedeflerimiz arasında yer alıyordu.

Temmuz 3rd

Gelir Vergisi düzenlemesi Ekim'e kaldı

Maliye Bakanı Şimşek, "Meclis'in yoğun çalışma gündeminden dolayı, Gelir Vergisi Kanun Tasarısı'nın üzerinde yeterince çalışılması için ekim ayına kalmasını makul gördüm. Tasarıdan vazgeçmedik. Bütçe görüşmelerine başlamadan bu reformu ülkemize kazandırmış olacağız" dedi.

Son yorumlar

Sponsorlu bağlantılar